Oferta

Produkty

SYSTEMY NADCIŚNIENIA KLATEK SCHODOWYCH

Oprócz walki z samym ogniem, podczas pożarów równie istotne jest, aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się wysokiej temperatury oraz dymu niosącego toksyczne produkty spalania. Tradycyjne oddymianie opierające się na działaniu grawitacji nie sprawdza się w przypadku dymu o niskiej temperaturze. Odpowiedzią na ten problem są ciśnieniowe systemy oddymiania, odznaczające się znacznie większą efektywnością, które stosowane są w ochronie pionowych dróg ewakuacyjnych.

Tak jak pozostałe rodzaje systemów oddymiających, systemy nadciśnieniowe umożliwiają prowadzenie sprawnej akcji ratowniczej i bezpiecznej ewakuacji osób z budynku redukując przy tym straty materialne spowodowane działaniem wysokiej temperatury. Nadciśnieniowy system oddymiana wytwarza na w ewakuacyjnej klatce schodowej ciśnienie wyższe od panującego w strefie pożaru, dzięki czemu dym się do niej nie przedostaje. Specjalny wentylator nawiewny wprowadza świeże powietrze z zewnątrz do klatek schodowych, a klapy i otwory dymowe umożliwiają odprowadzanie szkodliwych dymów na zewnątrz obiektu.

Nasza firma oferuje systemy nadciśnienia klatek schodowych markowych producentów, których sprzęt znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach handlowo-usługowych.

Brak pozycji w tej kategorii.